Misaki Booksツ ღباز باران با ترانه میخورد بر بام خانه خانه ام کو؟ خانه ات کو؟ آن دل دیوانه ات کو؟؟؟؟ روزهای کودکی کو؟ فصل خوب سادگی کو؟ یادت آید روز باران گردش یک روز دیرین پس چه شد!؟ دیگر کجا رفت!؟ خاطرات خوب و شیرین باز باران بی ترانه بی هوای عاشقانه بی نوای عارفانه درسکوت ظالمانه خسته از مکر زمانه غافل از حتی رفاقت هاله ای ازعشق ونفرت اشکهایی طبق عادت قطره هایی بی طراوت روی دوش آدمیت میخورد بربام خانـــــــــــــهღ تولد وب 13 اردیبهشت 1395 tag:http://gird8585.mihanblog.com 2020-03-31T01:13:41+01:00 mihanblog.com چارلز دیکنز 2019-12-27T12:04:02+01:00 2019-12-27T12:04:02+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/422 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ دیکنز در هفت فوریه 1812 در لندپورت به دنیا آمد. او دومین پسر جان دیکنز، کارمند اداره کارپردازی نیروی دریایی بود. پدرش اهل لاابالی‌گری و وامداری بود و کار را به جایی رساند که او را به زندان مارشال‌سی انداختند. به همین دلیل دیکنز یازده ساله را برای تأمین معاش خانه به کارخانهٔ واکس سازیِ وارن فرستادند. او تا آزادی پدرش از زندان هم‌چنان مجبور به کار بود تا بالاخره بعد از مراجعت پدر توانست به مدرسه بازگردد.دیکنز بعد از پایان دوره مدرسه در دفتر وکالتی مشغول به کار شد و

دیکنز در هفت فوریه 1812 در لندپورت به دنیا آمد. او دومین پسر جان دیکنز، کارمند اداره کارپردازی نیروی دریایی بود. پدرش اهل لاابالی‌گری و وامداری بود و کار را به جایی رساند که او را به زندان مارشال‌سی انداختند. به همین دلیل دیکنز یازده ساله را برای تأمین معاش خانه به کارخانهٔ واکس سازیِ وارن فرستادند. او تا آزادی پدرش از زندان هم‌چنان مجبور به کار بود تا بالاخره بعد از مراجعت پدر توانست به مدرسه بازگردد.

دیکنز بعد از پایان دوره مدرسه در دفتر وکالتی مشغول به کار شد و پس از بررسی زندگی شلوغ و متنوع لندن، بر آن شد تا روزنامه‌نگار شود. در این دوره، در شیوه‌ای سخت از خلاصه‌نویسی، توانایی خود را نشان داد و در مارس 1832 در حالی‌که جوانی حدوداً بیست ساله بود، خبرنگار امور عمومی و پارلمانی شد.

دیکنز در سال 1829 دلدادهٔ دختری به نام ماریا بیدنل شد، اما والدین ماریا او را از لحاظ اجتماعی در سطحی نازل‌تر از خود یافتند. این دل باختگی و برخوردی دیگر با او در میان سالی دیکنز، بعدها در عشق شخصیت معروف رمانش دیوید کاپرفیلد به دختری به نام دورا بازتاب یافت.

نخستین طرح‌وارهٔ دیکنز به سال 1833 با پیوستن به مورنینگ کرونیکل به عنوان ناهار در پوپلار منتشر شد و در پی آن، طرح‌واره‌های دیگر انتشار یافت. او در این سال‌ها با پرسه در نواحی خارج از لندن و حضور در گردهمایی‌های انتخابات مقدماتی مجلس و تهیه گزارش از آن، وارد زندگی اجتماعی‌ای شد که گسترش آن، سریع و لحظه به لحظه بود. او در اوایل سال 1836، دو ماه پس از انتشار طرح‌واره‌هایی از بوز، با کاترین هوگارت ازدواج کرد و پس از آن برای نوشتن داستان زنجیره‌ای که بعدها نامه‌های پیکویک نام گرفت، قرارداد بست. او پیش از آن سردبیری بنتلیز مسیلانی را پذیرفته بود که در آن، از سال 1837 تا 1839 الیور تویست منتشر شد.

دیکنز در اوایل 1837، صاحب اولین فرزند خود از ده فرزند شد و در ماه مه، شاهد مرگ خواهر همسرش بود که از اوایل زندگی مشترک آن دو، با آن‌ها زیسته بود. یاد فقدان شدید او برای دیکنز بعدها در بیماری سخت رز میلی در الیور تویست بزرگ داشته شد.

در سال 1838 از مدارس ارزان یورکشایر دیدن کرد و در نیکلاس نیکلبی، دربارهٔ این اماکن نوشت. در همین روزها با زنی به نام آنجلا بروت کوتس آشنا شد و به دفاع از افکار بشر دوستانهٔ این زن پرداخت و کوشش اجتماعی خود را در خدمت اهداف او به کار بست. از جملهٔ این فعالیت‌ها تأسیس خانه‌ای برای زنان ساقط شده به سال 1847 بود. هر چند دیکنز در سال 1830  از بزرگان ادب آن روزگار محسوب می‌شد، اما او پس از آن نیز، از تلاش خود برای تاختن به بیداد و ستمگری و فخر فروشی، دست نکشید. دیکنز با بسط طرح اولیهٔ «ساعت آقای همفری»، داستانی بلندی با عنوان «دکان عتیقه چی» نوشت و هم‌چون گذشته، فریاد اعتراض خود را از به‌کارگیری کودکان در معادن، به گوش جامعه‌اش رساند و هم‌چنین طنز تمسخر علیه «توری‌ها» را در نوشته‌های خود جای داد، کسانی‌که مخالف تصویب قوانین انسانی بودند.

بی‌قراری دیکنز برای خلق اثر هم‌چنان باقی بود، اما سلامت او با خواندن‌های پر از شیفتگی‌اش، روز به روز تحلیل می‌رفت. پس از سال 1860 (روزهایی که آرزوهای بزرگ قلم می‌خورد)، الن ترنان، گاه گاه در نزدش می‌ماند. در 9 ژوئن 1865، دیکنز با سانحهٔ قطار مواجه شد که در مؤخرهٔ «دوست مشترک ما» به آن اشاره می‌کند، اما با این همه، کتاب‌خوانی‌های او و سفرهایی که با این هدف داشت، ادامه یافت، چنان‌که حدود 1867–1868 دیگر بار به آمریکا رفت. او از لحاظ مالی هیچ کم نداشت، اما از نظر جسمانی شکسته به نظر می‌رسید.

بی‌اعتنایی او به هشدارها (فلج جزئی - ناتوانی در خواندن حروف سمت چپ و لنگش روزافزون پای چپ) تا بدان‌جا پیش رفت که در سال 1870 اقدام به یک رشته کتاب‌خوانی جدید نمود. دیکنز در 15 مارس برای آخرین بار «سرود کریسمس» را خواند و سرانجام در 9 ژوئن 1870، در حالی‌که «ادوین درود» به پایان نرسیده بود، به‌طور ناگهانی بر اثر سکته قلبی در محلی به نام گدز هیل از جهان رفت.


آثار

آقای پیکویک (The Pickwick Papers (1837

الیور تویست، (The Adventures of Oliver Twist (1838 

ماجراهای نیکلاس نیکلبی، (The Life and Adventures of Nicholas Nickleby (1839 

مغازه عتیقه‌فروشی، (The Old Curiosity Shop (1840 

بارنابی روج، (Barnaby Rudge (1841 

سرود کریسمس، (A Christmas Carol (1843 

زندگی و ماجراجویی‌های مارتین چوزلویت، (The Life and Adventures of Martin Chuzzlewit (1844 

دامبی و پسر، (Dombey and Son (1848 

دیوید کاپرفیلد، (David Copperfield (1853 

خانه غمزده، (Bleak House (1853 

دوران مشقت، (Hard Times: For These Times (1854 

دوریت کوچک، (Little Dorrit (1857 

داستان دو شهر، (A Tale of Two Cities (1859 

آرزوهای بزرگ، (Great Expectations (1861 

دوست مشترکمان، (Our Mutual Friend (1865 

عبور ممنوع، (No Thoroughfare (1867 (به همراه ویلکی کالینز) 

اسرار ادوین درود، (The Mystery of Edwin Drood (1870(ناتمام)

]]>
کوچه 2019-12-25T10:25:06+01:00 2019-12-25T10:25:06+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/421 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ بی تو، مهتاب شبی، باز از آن کوچه گذشتمهمه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتمشوق دیدار تو، لبریز شد از جام وجودمشدم آن عاشق دیوانه که بودمدر نهانخانه‌ی جانم گل یاد تو درخشیدباغ صدخاطره خندیدعطر صدخاطره پیچیدیادم آمد که شبی با هم از آن کوچه گذشتیمپرگشودیم و در آن خلوت دلخواسته گشتیمساعتی بر لب آن جوی نشستیمتو همه راز جهان ریخته در چشم سیاهتمن همه محو تماشای نگاهتآسمان صاف و شب آرامبخت خندان و زمان رامخوشه‌ی ماه فروریخته در آبشاخه‌ها دست برآورده به مهتابشب و صحرا و گل وسنگهمه دل داده به آواز شباهنگ
بی تو، مهتاب شبی، باز از آن کوچه گذشتم
همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم
شوق دیدار تو، لبریز شد از جام وجودم
شدم آن عاشق دیوانه که بودم

در نهانخانه‌ی جانم گل یاد تو درخشید
باغ صدخاطره خندید
عطر صدخاطره پیچید

یادم آمد که شبی با هم از آن کوچه گذشتیم
پرگشودیم و در آن خلوت دلخواسته گشتیم
ساعتی بر لب آن جوی نشستیم

تو همه راز جهان ریخته در چشم سیاهت
من همه محو تماشای نگاهت

آسمان صاف و شب آرام
بخت خندان و زمان رام
خوشه‌ی ماه فروریخته در آب
شاخه‌ها دست برآورده به مهتاب
شب و صحرا و گل وسنگ
همه دل داده به آواز شباهنگ

تو به من گفتی:
             «از این عشق حذر کن
لحظه‌ای چند بر این آب نظر کن
آب، آیینه‌ی عشق گذران است
تو که اکنون نگاهت به نگاهی نگران است
باش فردا که دلت با دگران است
تا فراموش کنی چندی از شهر سفر کن»

با تو گفتم:«حذر از عشق؟ ندانم
سفر از پیش تو هرگز نتوانم؛
نتوانم!

روز اول که دل من به تمنای تو پر زد
چو کبوتر لب بام تو نشستم
تو به من سنگ زدی؛ من نه گسستم، نه رمیدم

با گفتم که تو صیادی و من آهوی دشتم
تا به دام تو درافتم؛ همه‌جا گشتم و گشتم
حذر از عشق ندانم، نتوانم!»

اشکی از شاخه فروریخت
مرغ شب ناله‌ی تلخی زد و بگریخت
اشک در چشم تو لرزید
ماه بر عشق تو خندید

یادم آید که دگر از تو جوابی نشنیدم
پای در دامن اندوه کشیدم
نگسستم، نرمیدم

رفت در ظلمت غم آن شب و شب‌های دگر هم
نگرفتی دگر از عاشق آزرده خبر هم
نکنی دیگر از آن کوچه گذر هم
بی تو اما به چه حالی من از آن کوچه گذشتم!

فریدون مشیری
]]>
ســــــــــلــــــــــامــــــــــــــــــ^^ 2019-07-12T18:00:48+01:00 2019-07-12T18:00:48+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/420 ❁عسل جون❁ های گایزچطورین؟من اومدممممبا یسری سوالهمه تون هم جواب بدیناولی: فن کدوم گروهی؟دومی: هیتر هستی یانع؟سومی:با کدوم آهنگ بلک پینک حال میکنی؟چهارمی:کدوم عضو بی تی اس رو دوس داریکدوم عضو بلک پینک ؟همه بجوابنخود منbts and black pinkنعبا همشون حال میکنم ولی بیشتر با kill this loveفقط جیمینتا پست بعدی های گایز
چطورین؟
من اومدمممم
با یسری سوال
همه تون هم جواب بدین
عکس و تصویر #jungkook
اولی: فن کدوم گروهی؟
دومی: هیتر هستی یانع؟
سومی:با کدوم آهنگ بلک پینک حال میکنی؟
چهارمی:کدوم عضو بی تی اس رو دوس داری
کدوم عضو بلک پینک ؟
همه بجوابن
خود من
bts and black pink
نع
با همشون حال میکنم ولی بیشتر با 
kill this love
فقط جیمین
تا پست بعدی
Related image

]]>
طهران تهران 2019-06-07T22:21:35+01:00 2019-06-07T22:21:35+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/417 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ حوصله ندارم اماهمه‌ی قصه رو می‌گمهمه‌ی قصه رو حتیاون‌جایی که دوست ندارمبزار صحبت کنیم این‌بارجای این‌که بنویسیمراجع به دو جین سوال ویه سری عقده‌ی بدخیممی‌دونم که دیگه مردممرگ من موقتی نیستاین جواز دفن و کفنیه صدای لعنتی نیستتوی این بهبهه‌ی شکوسط این همه بحرانخودمو گوشه‌ی آسفالتجا گذاشتم تو اتوبانژست بی‌خوابی و منگیواسه من نگیر دوبارهکسی که جلوت نشستهعصبی و لت‌وپارهمن دیگه اصلا نمی‌خوامتیغو رو رگم بسرمپایتخت دود و گوگردقهرمان قصه‌ی مناگه عاشقت نبودمپا نمی‌داد این ترانهبی‌خیال بدبیاریزنده باد حوصله ندارم اما
همه‌ی قصه رو می‌گم
همه‌ی قصه رو حتی
اون‌جایی که دوست ندارم

بزار صحبت کنیم این‌بار
جای این‌که بنویسیم
راجع به دو جین سوال و
یه سری عقده‌ی بدخیم

می‌دونم که دیگه مردم
مرگ من موقتی نیست
این جواز دفن و کفن
یه صدای لعنتی نیست

توی این بهبهه‌ی شک
وسط این همه بحران
خودمو گوشه‌ی آسفالت
جا گذاشتم تو اتوبان

ژست بی‌خوابی و منگی
واسه من نگیر دوباره
کسی که جلوت نشسته
عصبی و لت‌وپاره

من دیگه اصلا نمی‌خوام
تیغو رو رگم بسرم
پایتخت دود و گوگرد
قهرمان قصه‌ی من

اگه عاشقت نبودم
پا نمی‌داد این ترانه
بی‌خیال بدبیاری
زنده باد این عاشقانه

اگه عاشقت نبودم
پا نمی‌داد این ترانه
بی‌خیال بدبیاری
زنده باد این عاشقانه

خط موشکو تو دستت
نسل من خط‌کشی می‌کرد
واسه انفجار قلبت
شعر من خودکشی می‌کرد

جعبه جعبه استخون و
غم پرچمای بی‌باد
کودکی نسل ما رو
به قرنطینه فرستاد

من با زندگی و شعرم
یا با تو شوخی نداشتم
واسه تو شوخی بودیم ما
خیلی تلخه سرنوشتم

حالا هی غلط بگیر از
دیکته‌های نانوشته‌م
یا اوراق بهادار
بده جای سرنوشتم

اگه عاشقت نبودم
پا نمی‌داد این ترانه
بی‌خیال بدبیاری
زنده باد این عاشقانه

اگه عاشقت نبودم
پا نمی‌داد این ترانه
بی‌خیال بدبیاری
زنده باد این عاشقانه

بین این صد تا اتوبان
یک مسیر منهنی نیست
که کسی پشت سرم هی
نده فرمان واسه‌ی ایست

وقتی آژیرو کشیدن
توی گوش لت‌وپارم
خودم عین بمب دستی
شعرمم شد انفجارم

یه نفر رو درودیوار
خون خاطره می‌پاشه
یه نفر که می‌گه این بار
بزار انگشتو رو ماشه

خیلی ساده نرسیدیم
سر صحنه واسه اجرا
انگاری که محض خنده
گرگه زد به گله ما

منزوی شد توی قلب
یاد کارون شب دجله
سر کوچه‌های بن‌بست
یاد حجله پشت حجره

بچه‌های خاک و بارون
یادته ریختن تو میدون
مادراشون پشت شیشه
پدراشون ته دالون

پس چرا با تو غریبست
نسل بی خاطره‌ی من؟
یادمون نست که چه‌جوری
واسه هم دیگه می‌مردن

پاش بیفته باز دوباره
روی مغربت می‌بارم
باز توی منطقه‌ی مین
دست و پامو جا می‌ذارم

اگه عاشقت نبودم
پا نمی‌داد این ترانه
بی‌خیال بدبیاری
زنده باد این عاشقانه

اگه عاشقت نبودم
پا نمی‌داد این ترانه
بی‌خیال بدبیاری
زنده باد این عاشقانه

اسم پایتختو با خون
می‌نویسم واسه یادداشت
تنها چیزی که تو دنیا
روی پاهام نگم داشت

سروته کنم تو جاده
مقصدم تهش همین‌جاست
وسط برجای تهرون
ازدحام شعر و رویاست

می‌گذره این روزا از ما
ما هم از گلایه‌هامون
عادی می‌شن این حوادث
اگه سختن اگه آسون

توی پاییز مجاور
وسطای ماه آذر
شد قرارمون که باهم
بزنیم به سیم آخر

کارن همایون‌فر

کل متنشو خودم تایپ کردم.^^
با این که مال ده سال پیشه ولی هنوزم دوستش دارم.^^
حفظ حفظم*-*
یه تیکه ای هست که رپ می‌خونه...
چون رضا یزدانی نخونده نیست
اگه برین آهنگشو دان کنیدم نیست
اینه:
اگه چیزیو نگفتم
توی خاطرم نمونده
متاسفم که ذهنم
خاک قصه رو تکونده

تسمه‌ی دلم بریدو
من از اون دقیقه لالم
یه سری تصویر موهوم
ساخته می‌شه تو خیالم

ببین این زخمای کهنه
دیگه پانسمان نمی‌شن
شدن عین تیر آخر
وسط جمجمه‌ی من

بعد "گرگه زد به گله‌ی ما" میاد
]]>
^ـــــــــــــــــــــــ^ آرمــــــــــــــــی هـــــــا اومــــــــــدمـــــــــــ^^ 2019-06-07T18:45:17+01:00 2019-06-07T18:45:17+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/415 ❁عسل جون❁ های گایزنشناختین؟منم جیگرتون عسلبعد قرن ها آپیدمراستی آرمی شدم تقریبا 2سالی میشه^ــــــ^ راستی من جیمین لاورم^ـــ^از مدیرکیوت مون میخوام داستان از بی تی اس بزارهراستی چون امتحاناته یه کوچولو دیر دیر میام نفسا بایبچه ها رو این عکس بزنین میرین اینستا من
های گایز
نشناختین؟
منم جیگرتون عسل
بعد قرن ها آپیدم
راستی آرمی شدم 
تقریبا 2سالی میشه
Image result for ‫بی تی اس‬‎^ــــــ^ راستی من جیمین لاورم^ـــ^
از مدیرکیوت مون میخوام داستان از بی تی اس بزاره
راستی چون امتحاناته یه کوچولو دیر دیر میام 
نفسا بای
بچه ها رو این عکس بزنین میرین اینستا من
Image result for ‫بی تی اس‬‎
]]>
چطوری شهید شدی؟ 2019-05-31T02:53:36+01:00 2019-05-31T02:53:36+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/414 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ شب 19 ‏یا 21 ماه رمضان بود، ‏پسر یکی از همسایه ها بهم گفت: ‏«خواب دیدم که یک عده در حیاط دیگ بار نهاده اند و غذا درست می کنند و خودت و عبدالرضا هم دارید به آنها خدمت می کنید. من از عبدالرضا خواستم که بروم و کمک کنم. عبدالرضا گفت: اینها اجازه نمی دهند و مادرم هم که آمده، خودشان اجازه داده اند».  عبدالرضا بچه ای تابع خانه و خانواده بود. یادم هست برای سحری بلند می شد و خیلی دوست داشت روزه بگیرد، ولی چون کوچک و ضعیف بود نمی توانست، ساعت 11 روزه را باز می کرد تا بعدها که بزرگ شد و روزه شب 19 ‏یا 21 ماه رمضان بود، ‏پسر یکی از همسایه ها بهم گفت: ‏«خواب دیدم که یک عده در حیاط دیگ بار نهاده اند و غذا درست می کنند و خودت و عبدالرضا هم دارید به آنها خدمت می کنید. من از عبدالرضا خواستم که بروم و کمک کنم. عبدالرضا گفت: اینها اجازه نمی دهند و مادرم هم که آمده، خودشان اجازه داده اند». 

عبدالرضا بچه ای تابع خانه و خانواده بود. یادم هست برای سحری بلند می شد و خیلی دوست داشت روزه بگیرد، ولی چون کوچک و ضعیف بود نمی توانست، ساعت 11 روزه را باز می کرد تا بعدها که بزرگ شد و روزه اش را کامل می گرفت.

کوچک که بود خودش بلند می شد و نماز می خواند. چنان مطیع بود که وقتی محله زندگی ما عوض شد و چند تا دوست جدید پیدا کرده بود، آنها را آورد خانه و به من نشان داد و گفت: «اینها خوب هستند؟» و بعد با آنها بازی کرد.

بعد از شهادتش خیلی گریه می کردم و وقتی به سر خاکش می رفتم خیلی ناراحتی می کردم. تا یک شب خوابد دیدم که در یک بیابانی هستم و در داخل یک سری کانال قرار دارم. یک مرتبه عبدالرضا با لباس سربازی آمد پیش من و دست بسته ایستاد و هیچ چیزی نمی گفت. گفتم: «چطوری شهید شدی؟». گفت: «مادر، همین طوری که داشتم برای عمویم نامه می نوشتم، نفهمیدم چه شد».

بعد گفتم: «مادر، می خواهی بروی؟». گفت: «بله». گفتم: «برو، تو را به خدا و امام حسین (علیه السلام) می سپارم». حدود 50 متر فاصله گرفته بود که برگشت و نگاهی به من کرد و همانجا غیب شد.

 

راوی: «مادر شهید عبدالرضا معزی»

منبع:http://khateratshohada.mihanblog.com

]]>
نتیجه نظرسنجی 2 2019-05-30T21:32:56+01:00 2019-05-30T21:32:56+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/413 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ سلــآمـاومدمــ بآ نتیجهـ نظرسنجیـرمآن شد بیشترین مطلبتو نظرسنجیــ بعدیـ بشرکتینـلـــآو♡ سلــآمـ
اومدمــ بآ نتیجهـ نظرسنجیـ
رمآن شد بیشترین مطلب
تو نظرسنجیــ بعدیـ بشرکتینـ
لـــآو
]]>
دختر ستاره پارت اول:زندگی ساده 2019-05-30T19:44:52+01:00 2019-05-30T19:44:52+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/412 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ فصل اول زندگی سادهشهرک لوگاس اطراف شمال شرقی آمریکا در منهتن نیویورک قرار دارد.اهالی آنجا هیچ امکاناتی ندارند.نه تلویزیون داشتند نه تلفن همراه.شهرک لوگاس، ده خیابان خاکی بیشتر نداشت.از این ده خیابان،گاه و بیگاه،درشکه یا پیاده ای عبور میکرد.دور بزرگ ترن میدان این شهرک،میدان نوپارت،خانه های مسکونی و یک بازار کوچک بود.شهرک لوگاس،مکان های زیادی نداشت.یک بازار، یک نوانخانه، یک مدرسه، یک کتابخانه و یک پارک.همین بود و همین.با این حال،اهالی شهرک عاشق آنجا بودند.افراد کمی بودند که به شهرک ل

فصل اول زندگی ساده

شهرک لوگاس اطراف شمال شرقی آمریکا در منهتن نیویورک قرار دارد.اهالی آنجا هیچ امکاناتی ندارند.نه تلویزیون داشتند نه تلفن همراه.شهرک لوگاس، ده خیابان خاکی بیشتر نداشت.از این ده خیابان،گاه و بیگاه،درشکه یا پیاده ای عبور میکرد.دور بزرگ ترن میدان این شهرک،میدان نوپارت،خانه های مسکونی و یک بازار کوچک بود.شهرک لوگاس،مکان های زیادی نداشت.یک بازار، یک نوانخانه، یک مدرسه، یک کتابخانه و یک پارک.همین بود و همین.با این حال،اهالی شهرک عاشق آنجا بودند.افراد کمی بودند که به شهرک لوگاس مهاجرت می کردند و همه ی آنها بعد مدتی خسته می شدند و می رفتند.

در یکی از خانه های دور میدان، یک خانه ی آبی رنگ کوچک بود. اهالی به آنجا خانه ی بارو میگفتند. در خانه ی بارو لینا گارولیان زندگی می کرد. لینا نوزده ساله بود. هر روز صبح ساعت شش بیدار میشد. لباسش، که اغلب یک پیراهن زرشکی تا زیر زانو، شلوار مشکی، یک ژاکت نیم تنه مشکی بود میپوشید. سر ساعت شش و پانزده دقیقه صبحانه اش، که همیشه نان و کره بود میخورد.ساعت هفت، کیف دستی اش را بر میداشت و از خانه بیرون میرفت. لینا کتابدار بود. از خانه لینا تا کتابخانه بیست دقیقه راه بود. لینا ساعت دو ظهر از کتابخانه خارج میشد و به نوانخانه گران لیور میرفت. در نوانخانه گران لیور تنها چهار بچه زندگی میکردند. جین چارلی،تام هاگو،اما برون و کارلا ایمال.

جین پنج ساله بود. موهای طلایی و چشمان آبی داشت. همیشه میخندید. لباس سرمه ای رنگی به تن میکرد که برایش زیادی بزرگ بود.

تام چهارده ساله بود. موی مشکی و چشمان سیاه رنگ داشت. مهربان و آرام و خجالتی بود. گاهی به باغبان نوانخانه آقای کوران در چیدن علف های هرز باغچه کمک میکرد و همیشه لباس سبز رنگی را با شلوار کرم رنگ کثیفی میپوشید.

اما بزرگترین عضو نوانخانه بود. هفده ساله بود. چشم و مویش قهوه ای رنگ بود و خیلی کم میخندید. عاشق نوشتن بود و تصمیم داشت سال بعد که نوانخانه را ترک میکند به نیویورک برود و نویسنده شود.

کارلا ده سال داشت. بسیار زیبا بود.چشم های سبز و موی قرمز داشت. کارلا قوه ی تخیل بسیار قوی و داستان های پریان را بسیار دوست می‌داشت. کارلا بعد از مرگ پدر و مادر و برادر و خواهرش، با مادربزرگش زندگی کرده بود اما بعد از مدتی مادربزرگش نیز از دنیا رفته بود.کارلا اعتقاد داشت خانواده اش زنده اند و کسانی که مرده اند آنها نیستند.او هر روز قبل از رسیدن خانم لینا از پنجره به بیرون نگاه میکرد تا بلکه پدر و مادرش را ببیند که دنبال او میایند تا او را به قصر پادشاهیشان ببرند. هروقت که لینا سرمیرسد، جلو می پرید میپرسید:«وقتی از کتابخانه میامدید، در راه مادر و پدرم را ندیدید؟»  لینا هربار میگفت نه و کارلا میگفت:«مثل اینکه هنوز ساخت قصر به پایان نرسیده... دیروز هم نیامدند... حتم دارم فردا خواهند آمد.»

لینا یک ساعت پیش بچه ها می ماند. سپس به خانه میرفت و نهارش را میخورد و ساعت چهار بعدازظهر دوباره به کتابخانه بازمیگشت.ساعت هشت و چهل دقیقه که میشد، کتابی از کتابخانه میگرفت و کتاب قبلی را سرجایش میگذاشت. سپس ساعت نه شب،که کتابخانه تعطیل میشد به خانه بازمیگشت و میخوابید. روز بعد هم، روز از نو و روزی از نو.

تا آن روز، که زندگی لینا برای همیشه عوض شد.

_________________________________________________

آن روزی که لینا مادر شد،یک روز زیبای بهاری بود. هوا، صاف و بی ابر بود و خورشید میدرخشید. داشت مثل هرروز به کتابخانه می رفت. که متوجه تجمع مردم در میدان نایرو، میدان کوچکی که روبه روی کتابخانه قرار داشت، شد. جلو رفت. صدای پچ پچ مردم اورا بیشتر کنجکاو کرده بود.

«یعنی از کجا آمده؟»                               

«مطمئنم تا چند دقیقه پیش اینجا نبود»

«من پرستار بیمارستانم. آخرین زایمان مال خانم آیوگین بود که دیروز بچه اش به دنیا آمد. تازه بهشان سر زدم. بچه اش پیش خودش بود»

«جنس پتویش چیست؟ نقره است؟»

«نامه ای همراهش نیست؟»

«یعنی بچه ی کیست؟»

بچه؟

لینا راهش را از میان مردم باز کرد. آنها دور یک نوزاد جمع شده بودند. دورش یک پتوی نقره ای پیچیده بودند و یقه ی لباس نقره ایش از زیر پتو دیده میشد. حتی پوستش هم تقریبا به نقره ای میزد. امکان نداشت کسی در شهرک لوگاس بچه ای دنیا بیاورد و دیگر اهالی متوجه نشوند. همه میدانستند که آن نوزاد پدر و مادر ندارد. انگار از آسمان افتاده بود.

_________________________________________________

شهردار آیوگان در دفترش نشسته بود که برایش خبر آوردند نوزادی پیدا شده که پدر و مادری ندارد. شهردار آیوگان به سرعت دستور تشکیل یک دادگاه داد تا مشخص شود چه کسی سرپرستی نوزاد را به عهده میگیرد. دادگاه قرار بود در روز پنجم می برگزار شود. درست یک هفته بعد از پیدا شدن نوزاد. تا آن روز قرار بود نوزاد در نوانخانه بماند. اما مدیر نوانخانه حاضر نبود بچه را به عهده بگیرد. در واقع هیچ کس حاضر نبود. همه میگفتند معلوم نیست آن بچه از کجا آمده.

بالاخره روز دادگاه فرا رسید. تمام اهالی آنجا حضور داشتند. شهردار آیوگان در جایگاه خودش نشسته بود. لینا هم بود. لینا در ردیف پنجم نفر سوم از سمت راست بود. نوزاد در گهواره ای جلوی دادگاه بود. قاضی شروع به صحبت کرد، اما حواس کسی پیش او نبود. همه در این فکر بودند که چه کسی سرپرستی نوزاد را به عهده خواهد گرفت؟

شهردار آیوگان، نام کسانی را که برای سرپرستی نوزاد مناسب بودند نوشته و به قاضی داده بود. قاضی اولین نام در لیستش را خواند:«خانم ویجلر»

خانم ویجلر از روی صندلی اش بلند شد و ایستاد. قاضی ادامه داد:«خانم ویجلر. شما تا به حال چهار بچه داشته اید. یکی از آنها دکتر است و در بیمارستان هیوم لاک کار میکند. یکی معلم است و دوتای دیگر دوقلو هستند و در دانشگاه تحصیل میکنند. آیا سرپرستی این کودک را قبول میکنید؟»

خانم ویجلر گفت:«معلوم است که نه! محال است سرپرستی بچه ای را بپذیرم که معلوم نیست کیست و از کجا آمده!»

قاضی همینطور به ترتیب نام افراد مختلف را خواند، اما هیچ کس حاضر نشد بچه را به سرپرستی بپذیرد. لینا با ناراحتی به دیگران نگاه کرد. از جایش بلند شد. قاضی گفت:«بفرمایید خانم گارولیان؟»

لینا گفت:«من سرپرستی او را به عهده میگیرم.»

خانم ویجلر وحشت زده گفت:«لینا!»

خانم داروِین گفت:«لینا! تو حتی نمیدانی آن بچه از کجا آمده! واقعا میخواهی سرپرستی اش را قبول کنی؟»

خانم هاورس گفت:«تو تا به حال بچه نداشته ای! تو خودت بچه ای! آنوقت میخواهی سرپرستی یک بچه را به عهده بگیری؟»

قاضی چکشش را روی میز کوبید.خانم هاورس آه کشید و خانم دارویِن سرش را تکان داد.لینا به سمت گهواره ی نوزاد رفت.با لبخند نگاهش کرد.بعد هم خم شد و بچه را برداشت.حس خوبی به لینا دست داد.احساس میکرد خوشبخت ترین انسان دنیاست.به سمت جمعیت برگشت.همه دست زدند.حالا لینا،یک مادر بود.

 

همشو خودم نوشتم اگه جای دیگه ببینم برخورد میکنم:)

پارت بعدی 15 نظر

]]>
داستان جدید:دختر ستاره 2019-05-17T13:24:35+01:00 2019-05-17T13:24:35+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/409 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ سلــــآمـــ^^خبــ میخوآمـــ یهــ دآستــــــآن جــــدیــد بـــــزآرمــ^^اسمـــــش هستـــ:ــدختـــــــــر ستــــــــآرهــ^^خلاصـــهــ:ــدورش یک پتوی نقره ای پیچیده بودند. هیچ کس نمیدانست آن نوزاد از کجا آمده بود. اما همه میدانستند او پدر و مادر ندارد. انگار از توی زمین سبز شده بود....خب اگه میخواین بزارمش باید بازدید وب برسهــ بهـ 100(رسید تاریخ 27 اردیبهشت 98)^^بــــــــــآیـــ سلــــآمـــ^^
خبــ میخوآمـــ یهــ دآستــــــآن جــــدیــد بـــــزآرمــ^^
اسمـــــش هستـــ:ــ
دختـــــــــر ستــــــــآرهــ^^


خلاصـــهــ:ــ

دورش یک پتوی نقره ای پیچیده بودند. هیچ کس نمیدانست آن نوزاد از کجا آمده بود. اما همه میدانستند او پدر و مادر ندارد. انگار از توی زمین سبز شده بود....

خب اگه میخواین بزارمش باید بازدید وب برسهــ بهـ 100(رسید تاریخ 27 اردیبهشت 98)^^
بــــــــــآیـــ
]]>
نانامی هستم!! 2019-05-10T12:50:13+01:00 2019-05-10T12:50:13+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/407 ساکورا آساکویا سلـآمــــ بروبچـــــنآنآمیمــ دوستــــ بهآرو مدیر دومـــ وبـــامیدوآرمــــ بآهمــــــ کنـــــــــآر بیآیمـــــــو کلیــ بمونــــــ خوشـــ بگذرهـــخــــــــو دیگـــ بآیــــــــ سلـآمــــ بروبچـــــ

نآنآمیمــ دوستــــ بهآرو مدیر دومـــ وبـــ

امیدوآرمــــ بآهمــــــ کنـــــــــآر بیآیمـــــــو کلیــ بمونــــــ خوشـــ بگذرهـــ

خــــــــو دیگـــ بآیــــــــ
]]>
گل نورسته 2019-05-09T20:14:23+01:00 2019-05-09T20:14:23+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/406 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ گل نورسته،بهاری تازه را منتظر بمان....زمستان سختی است،من برای بیداری تو،تمامی فصل های سال را،به سرپنجه ی گرم آفتاب خواهم پیمود...وتمامی شعر های جهان را،غزلواره ای خواهم ساخت،و در گوشت نجوا خواهم کرد،یکایک....تا تو بیدار بمانی،برای بودن،برای بهاری نو،باید بیدار بمانی...لیلا علیزاده 

گل نورسته،
بهاری تازه را منتظر بمان....
زمستان سختی است،
من برای بیداری تو،
تمامی فصل های سال را،
به سرپنجه ی گرم آفتاب خواهم پیمود...
وتمامی شعر های جهان را،
غزلواره ای خواهم ساخت،
و در گوشت نجوا خواهم کرد،
یکایک....
تا تو بیدار بمانی،
برای بودن،
برای بهاری نو،
باید بیدار بمانی...
لیلا علیزاده 
]]>
نتیجه نظرسنجی(موضوع داستان) 2018-07-24T07:31:38+01:00 2018-07-24T07:31:38+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/402 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ خب خب موضوع داستانمون شدترسناک!بله:) خب خب موضوع داستانمون شد
ترسناک!
بله:)
]]>
بیست سالگی 2018-06-30T12:16:30+01:00 2018-06-30T12:16:30+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/401 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ داستان بیست سالگیوقتی بیست سالم بود، همان روزهایی که همه چیز طعم تازه‌ای دارد و به معنای واقعی جوان هستی، واسه اولین بار گلوم پیش یکی گیر کرد، از اون عشق‌های اساطیری، عاشق زیباترین دختر دانشکده شدم، سلطان دلبری و غرور، تقریباً همه دانشکده بهش پیشنهاد داده بودن و اون همه رو از دم رد کرده بود. حتی یه بار یکی از استادها بهش پیشنهاد ازدواج داد، می‌دونی او در جواب چی گفت؟ گفت:«هه!»آخه هه هم شد جواب؟ استاد هم اون ترم از لجش هممون رو مردود کرد.اما خب من فکر می‌کردم یه جورایی بهم علاقه داره، گ

داستان بیست سالگی

داستان کوتاه بیست سالگی

وقتی بیست سالم بود، همان روزهایی که همه چیز طعم تازه‌ای دارد و به معنای واقعی جوان هستی، واسه اولین بار گلوم پیش یکی گیر کرد، از اون عشق‌های اساطیری، عاشق زیباترین دختر دانشکده شدم، سلطان دلبری و غرور، تقریباً همه دانشکده بهش پیشنهاد داده بودن و اون همه رو از دم رد کرده بود. حتی یه بار یکی از استادها بهش پیشنهاد ازدواج داد، می‌دونی او در جواب چی گفت؟ گفت:«هه!»

آخه هه هم شد جواب؟ استاد هم اون ترم از لجش هممون رو مردود کرد.

اما خب من فکر می‌کردم یه جورایی بهم علاقه داره، گاهی وقت‌ها وسط کلاس حس می‌کردم داره من رو یواشکی دید می‌زنه، ولی تا برمی‌گشتم داشت تخته رو نگاه می‌کرد و با دوستش ریز ریز می‌خندید، توی اون مدتی که همکلاسی بودیم من حتی یک کلمه هم نتونسته بودم باهاش صحبت کنم.

تا این‌که یه روز وقتی که داشتم بازیگرهای تئاتر جدیدم "باغ آلبالو" اثر چخوف رو انتخاب می‌کردم به سرم زد که اونم توی تئاترم بازی کنه، البته من هیچ وقت از هنرم سوء استفاده نمی‌کردم و این کار رو برخلاف اخلاق‌مداری یه هنرمند می‌دونستم، ولی می‌تونستم به هوای تئاتر حداقل کمی باهاش حرف بزنم، با این‌که حدس می‌زدم شاید کنف شم و به گفتن یک هه قناعت کنه، ولی رفتم پیشش و قضیه رو واسش گفتم، اون هم رو کرد بهم و گفت: اِ…واقعا؟ باغ آلبالو؟ نقش مادام رانوسکی؟

گفتم: نه! نقش آنیا، دختر مادام رانوسکی.

داستان کوتاه بیست سالگی

گفت: ولی من مادام رانوسکی رو خیلی دوست دارم!

گفتم: باشه، مادام رانوسکی، تو فقط بیا.

خلاصه بهترین روزهای زندگی من شروع شد، صبح‌ها به شوق دیدنش از خواب بیدار می‌شدم، عطر می‌زدم، کلی به خودم می‌رسیدم، سرخوش بودم، توی پلاتو ساعت‌ها بهش خیره می‌موندم و در آخر تمرین تئاتر، گفتگو‌های دلپذیری بین ما شکل می‌گرفت. 

کاش آن روزها تموم نمی‌شد، چون زمان تکرار شدنی نیست، دیگه هیچ وقت یه جوان بیست ساله نمی‌شم، فقط می‌تونم آرزو کنم خواب آن روزها رو ببینم…

تئاتر باغ آلبالوی من به بهترین شکل با بازی آن دختر زیبا اجرا شد و تراژدیک‌ترین اثر واسه من رقم خورد، چون روز قبل از اجرا وقتی داشتیم مهمان‌های ویژه رو دعوت می‌کردیم از من خواست تا واسه نامزدش اون جلو یه صندلی رزرو کنم، از اون روز به بعد من دیگه یه جوان بیست ساله نبودم، بیست سالگی خیلی زودگذره و پس از اون دیگه چیزی واست تازگی نداره!

بچه ها من این داستانو از توی یک سایت پیدا کردم اما الان آدرسش یادم نیست اگه شما آدرسشو پیدا کردین بهم بدین:)

]]>
شاید عروس دریایی 2018-06-23T11:15:18+01:00 2018-06-23T11:15:18+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/394 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ سلامامروز میخواستم یک کتاب بهتون معرفی کنمخیلی قسنگه اسم کتاب:شاید عروس دریاییشاید اولش خسته کننده به نظر بیاد ولی خیلی قشنگهتو دو روز پیش، حتی قبل از اینکه من خبردار شوم، مرده بودی. دوروز کامل گذشته است. هر وقت به آن دو روز فکر می کنم، به فاصله‌ی‌ بین رفتن تو و خبردار شدن من، یاد ستاره‌ها می افتم. میدانستی چهار سال طول می کشد تا نور نزدیکترین ستاره به ما برسد؟ یعنی وقتی آن را‌ می‌بینیم. وقتی ستاره‌ای را میبینیم، در واقع داریم گذشته اش را نگاه می‌کنیم. تمام Ähnliches Foto
Bildergebnis für ‫شاید عروس دریایی‬‎
سلام

امروز میخواستم یک کتاب بهتون معرفی کنم

خیلی قسنگه 

اسم کتاب:شاید عروس دریایی

شاید اولش خسته کننده به نظر بیاد ولی خیلی قشنگه

تو دو روز پیش، حتی قبل از اینکه من خبردار شوم، مرده بودی. 
دوروز کامل گذشته است. 
هر وقت به آن دو روز فکر می کنم، به فاصله‌ی‌ بین رفتن تو و خبردار شدن من، یاد ستاره‌ها 
می افتم. 
میدانستی چهار سال طول می کشد تا نور نزدیکترین ستاره به ما برسد؟ یعنی وقتی آن را‌ می‌بینیم. 
وقتی ستاره‌ای را میبینیم، در واقع داریم گذشته اش را نگاه می‌کنیم. 
تمام آن ستاره‌های چشمک‌زن، همه‌ی ستاره‌های آسمان، ممکن است قبلا از بین رفته باشند، ممکن است در این لحظه، آسمان 
ستارهای نداشته باشد؛اما ما حتی نمیدانیم. 
سوزی دخترک دوازده ساله متفاوت با اطرافیان دوستش فرنی را در حالی از دست می‌دهد که فرنی از او فاصله 
گرفته و شبیه دخترهای دیگر شده است. 
برخلاف بقیه، او نمی‌تواند مرگ فرنی را به علت غرق شدن در دریا بپذیرد چرا که شناگر قابلی بوده است. 
سوزی می‌خواهد به همه ثابت کند هیچ چیزی بی‌دلیل اتفاق نمی‌افتد و در حالی که به این اثبات خیلی نزدیک 
می‌شود می‌فهمد که هر چند دلایل باعث اتفاق‌های بزرگ و یا خیلی بدی باشند اهمیتی ندارند وقتی که باید بپذیریم 
این اتفاق رخ داده است. 
سوزی، فرنی را از دست داده و متاسف است از اینکه موجودی احمق بوده روی سنگی که در فضا دور 
میزند(زمین) و متاسف که باعث شده زندگی فرنی مثل یک غبار روی این تکه سنک سخت‌تر باشد. 
شاید باید همانطور که فرنی زمانی طوری رفتار میکرد که گویی سوزی با همه‌ی تفاوت هایش عادی‌ترین است او هم 
تغییرات فرنی را می‌پذیرفت و به دنبال هشدار برای برگرداندنش تلاش نمی‌کرد. 
داستان به همراه درسهای علومی که سوزی از خانم ترتن آموخته طی فصل های کوتاهی پیش می‌رود،فرضیه‌ی سوزی این است که فرنی بخاطر نیش عروس دریایی بیرنگ و ریز ایروکانجی که زهری کشنده دارد مرده است. 
او شروع به تحقیق درباره‌ی عروس دریایی میکند تا جایی که از ماسوچوست به سمت استرالیا حرکت می‌کند تا یکی 
از محققین موفق عروسهای دریایی را ملاقات کند هرچند که او هیچگاه موفق نمی‌شود به این سفر برود اما می‌تواند ما را همراه با خود به روشنگریی انقدر ساده که شاید برایمان ناپدید است برساند. 
نویسنده در پایان کتاب یکی از اهداف خود را نشان دادن تلاش های محققان زیستی و قدردانی از آنان عنوان 
کرده، که به راستی موفق بوده است. 

راستی یه توضیح بدم وقتی با فونت کج(ایتالیک)نوشته شده یعنی داره گذشته رو برای فرنی از دید خودش تعریف میکنه ]]>
فیلمی با دور تند 2018-06-18T08:43:41+01:00 2018-06-18T08:43:41+01:00 tag:http://gird8585.mihanblog.com/post/386 Bᴀʜᴀʀ.ᴍッ سلاااااماومدم یک داستان کوتاه بزارمبرای مسابقه روزانه میس رریتیاینم داستانم فیلمی با دور تندبا مادرم دعوا کرده بودمدعوای شدید... رفته بود بیروننمیدانم کجا اما رفته بودتوی دلم با عصبانیت با مادرم حرف میزدم«ازت متنفرم ای کاش دیگه برنگردی...»حتما از الان به خاطر اتفاقاتی که خواهد افتاد سرزنشم میکنیدخب من از کجا باید میدانستم آن اتفاق خواهد افتاد؟یک ربع هم نگذشته بود که زنگ در را زدندمردی پشت در ایستاده بودبا حالتی سرد و بی احساس به من گفت که ماشین مادرم را زیر گرفته...گفت دکتر ها تایید سلااااام
اومدم یک داستان کوتاه بزارم
برای مسابقه روزانه میس رریتی
اینم داستانم 

فیلمی با دور تند

با مادرم دعوا کرده بودم
دعوای شدید...
 رفته بود بیرون
نمیدانم کجا اما رفته بود
توی دلم با عصبانیت با مادرم حرف میزدم
«ازت متنفرم ای کاش دیگه برنگردی...»
حتما از الان به خاطر اتفاقاتی که خواهد افتاد سرزنشم میکنید
خب من از کجا باید میدانستم آن اتفاق خواهد افتاد؟
یک ربع هم نگذشته بود که زنگ در را زدند
مردی پشت در ایستاده بود
با حالتی سرد و بی احساس به من گفت که ماشین مادرم را زیر گرفته...
گفت دکتر ها تایید کرده‌اند مادرم دیگر نفس نخواهد کشید...
ناگهان همه ی خاطرات مادرم از جلوی چشمانم گذشت
مثل فیلمی با دور تند...
میخواستم در را محکم بکوبم
میخواستم سر آن مرد داد بزنم بگویم او اشتباه میکند و مادرم هنوز زنده است
اما نمیتوانستم خشکم زده بود و نمیتوانستم تکان بخورم
پرده ی اشک اجازه نمیداد اطرافم را درست ببینم
در آن لحظه فهمیدم مادرم چقدر ارزش دارد...
چرا قدرش را ندانستم؟
همه ی این اتفاقات در کمتر از یک ساعت افتاد...
مثل فیلمی با دور تند...

خب امیدوارم خوشتون اومده باشه^^
این آدرس وب میس رریتی
http://every-pony.blogfa.com
برای ورود کلیک کن روی لینک
مسابقه روزانه پنج
خب دیگه باااااای
]]>